TDK Corporation TF1714VU-102Y3R0-01
TF1714VU-102Y3R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF1714VU-102Y3R0-01
Brief Description
FILTER LINE 1MH 3A VERTICAL
Datasheet Download
TF1714VU-102Y3R0-01.pdf
Availability of TF1714VU-102Y3R0-01
QUANTITY
TF1714VU-102Y3R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF1714VU-102Y3R0-01
Internal Part NumberEIS-TF1714VU-102Y3R0-01
Number of Lines2
Inductance1mH
Current3A
DC Resistance (DCR)45 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.650" Dia x 0.472" W (16.50mm x 12.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, No Base, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF1714VU-102Y3R0-01
Related LinksTF1714VU-, TF1714VU-102Y3R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF1714VU-102Y3R0-01 Details Description
Related parts for TF1714VU-102Y3R0-01
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 80W 12VIN 16AOUT SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN FPC VERT 24POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE A 20POS datasheet.pdf
MODULE I.MX53 800MHZ 512MB FLASH datasheet.pdf
PAC-CQM1-HE20-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf