TDK Corporation TF1821VU-502Y0R5-01
TF1821VU-502Y0R5-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF1821VU-502Y0R5-01
Brief Description
FILTER LINE 5MH 0.5A VERTICAL
Datasheet Download
TF1821VU-502Y0R5-01.pdf
Availability of TF1821VU-502Y0R5-01
QUANTITY
TF1821VU-502Y0R5-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF1821VU-502Y0R5-01
Internal Part NumberEIS-TF1821VU-502Y0R5-01
Number of Lines2
Inductance5mH
Current500mA
DC Resistance (DCR)410 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.669" W (18.00mm x 17.00mm)
Height (Max)0.827" (21.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF1821VU-502Y0R5-01
Related LinksTF1821VU-, TF1821VU-502Y0R5-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF1821VU-502Y0R5-01 Details Description
Related parts for TF1821VU-502Y0R5-01
IC FPGA 190 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW 25 COL SHIELD END datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
SPC MAT 400MM X 1600MM 5M CABLE datasheet.pdf