TDK Corporation TF2420VU-102Y5R0-01
TF2420VU-102Y5R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2420VU-102Y5R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 5A VERTICAL
Datasheet Download
TF2420VU-102Y5R0-01.pdf
Availability of TF2420VU-102Y5R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF2420VU-102Y5R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2420VU-102Y5R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2420VU-102Y5R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current5A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" Dia x 0.787" W (23.00mm x 20.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, No Base, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2420VU-102Y5R0-01
Related LinksTF2420VU-, TF2420VU-102Y5R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2420VU-102Y5R0-01 Details Description
Related parts for TF2420VU-102Y5R0-01
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR GREEN datasheet.pdf
PCI EXPRESS 98P(2.3)(15")WHITE datasheet.pdf
IC MCU ARM ROMLESS 100TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 649 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 5.1V 17.8A datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 7"X5" BLCK/OR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC datasheet.pdf