TDK Corporation TF2514VU-101Y5R0-01
TF2514VU-101Y5R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2514VU-101Y5R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 0.1MH 5A VERTICAL
Datasheet Download
TF2514VU-101Y5R0-01.pdf
Availability of TF2514VU-101Y5R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF2514VU-101Y5R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2514VU-101Y5R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2514VU-101Y5R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance100µH
Current5A
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.945" Dia x 0.512" W (24.00mm x 13.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2514VU-101Y5R0-01
Related LinksTF2514VU-, TF2514VU-101Y5R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2514VU-101Y5R0-01 Details Description
Related parts for TF2514VU-101Y5R0-01
CONN FFC VERT 4POS 1.00MM SMD datasheet.pdf