TDK Corporation TF3233S-102Y10R0-K1
TF3233S-102Y10R0-K1 picture photo
Mfg. Part Number
TF3233S-102Y10R0-K1
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 10A VERTICAL
Datasheet Download
TF3233S-102Y10R0-K1.pdf
Availability of TF3233S-102Y10R0-K1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF3233S-102Y10R0-K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3233S-102Y10R0-K1
Internal Part NumberEIS-TF3233S-102Y10R0-K1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current10A
DC Resistance (DCR)20 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.378" L x 0.984" W (35.00mm x 25.00mm)
Height (Max)1.378" (35.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3233S-102Y10R0-K1
Related LinksTF3233S-1, TF3233S-102Y10R0-K1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3233S-102Y10R0-K1 Details Description
Related parts for TF3233S-102Y10R0-K1
CONN RCPT R/A PCB 2MM HM COAXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER COAX CBL 5V ECL 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
COVERPLATE 5-20 SINGLE FLIP LID datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.130" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS .80MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN F TYPE JACK STR 75 OHM datasheet.pdf