TDK Corporation TF3435VU-300Y15R0-1H
TF3435VU-300Y15R0-1H picture photo
Mfg. Part Number
TF3435VU-300Y15R0-1H
Brief Description
FILTER LINE 30UH 15A VERTICAL
Datasheet Download
TF3435VU-300Y15R0-1H.pdf
Availability of TF3435VU-300Y15R0-1H
QUANTITY
TF3435VU-300Y15R0-1H Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3435VU-300Y15R0-1H
Internal Part NumberEIS-TF3435VU-300Y15R0-1H
Number of Lines2
Inductance30µH
Current15A
DC Resistance (DCR)8 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.299" L x 0.866" W (33.00mm x 22.00mm)
Height (Max)1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3435VU-300Y15R0-1H
Related LinksTF3435VU-3, TF3435VU-300Y15R0-1H Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3435VU-300Y15R0-1H Details Description
Related parts for TF3435VU-300Y15R0-1H
CAP TRIMMER 9.8-60PF 100V TH datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL STR 20POS datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BACKPLANE CPU CVM1 5 SLOT datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES 7.64K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf