Vishay/Sprague TF3E336K020C0900
TF3E336K020C0900 picture photo
Mfg. Part Number
TF3E336K020C0900
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
TF3E336K020C0900.pdf
Availability of TF3E336K020C0900
QUANTITY
TF3E336K020C0900 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3E336K020C0900
Internal Part NumberEIS-TF3E336K020C0900
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TF3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
FeaturesFail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3E336K020C0900
Related LinksTF3E336K, TF3E336K020C0900 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TF3E336K020C0900 Details Description
Related parts for TF3E336K020C0900
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC 1.5KE datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32.3MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.9A 67 MOHM SMD datasheet.pdf