TDK Corporation TF6337HU-802Y25R0-1M
TF6337HU-802Y25R0-1M picture photo
Mfg. Part Number
TF6337HU-802Y25R0-1M
Brief Description
FILTER LINE 8MH 25A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF6337HU-802Y25R0-1M.pdf
Availability of TF6337HU-802Y25R0-1M
QUANTITY
TF6337HU-802Y25R0-1M Order Process
Ship out your order
Specifications of TF6337HU-802Y25R0-1M
Internal Part NumberEIS-TF6337HU-802Y25R0-1M
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance8mH
Current25A
DC Resistance (DCR)15 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.480" Dia (63.00mm)
Height (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF6337HU-802Y25R0-1M
Related LinksTF6337HU-8, TF6337HU-802Y25R0-1M Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF6337HU-802Y25R0-1M Details Description
Related parts for TF6337HU-802Y25R0-1M
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK DIN 32 PA GN/YL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 28POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT W/PGA 14-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf