TDK Corporation TF6340TU-302Y10R0-01
TF6340TU-302Y10R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF6340TU-302Y10R0-01
Brief Description
FILTER LINE 3MH 10A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF6340TU-302Y10R0-01.pdf
Availability of TF6340TU-302Y10R0-01
QUANTITY
TF6340TU-302Y10R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF6340TU-302Y10R0-01
Internal Part NumberEIS-TF6340TU-302Y10R0-01
Number of Lines3
Inductance3mH
Current10A
DC Resistance (DCR)35 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.480" Dia (63.00mm)
Height (Max)1.575" (40.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF6340TU-302Y10R0-01
Related LinksTF6340TU-3, TF6340TU-302Y10R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF6340TU-302Y10R0-01 Details Description
Related parts for TF6340TU-302Y10R0-01
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
PATCHCORD SGL 3COND RED 3FT datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.7M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
PAC-GF30-HE20-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf