Vishay/Dale TFPT0603L8200FM
TFPT0603L8200FM picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0603L8200FM
Brief Description
THERMISTOR PTC 820 OHM 1% 0603
Datasheet Download
TFPT0603L8200FM.pdf
Availability of TFPT0603L8200FM
QUANTITY
TFPT0603L8200FM Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0603L8200FM
Internal Part NumberEIS-TFPT0603L8200FM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C820
Resistance Tolerance±1%
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max75mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0603L8200FM
Related LinksTFPT060, TFPT0603L8200FM Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0603L8200FM Details Description
Related parts for TFPT0603L8200FM
FIXED IND 4.7UH 334MA 1.35 OHM datasheet.pdf
CARDEDGE 28POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONVERTER AC-DC 24V@125MA 3W PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR 2C 2#12 SKT PLUG datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf