Vishay/Dale TFPT0805L3901KM
TFPT0805L3901KM picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0805L3901KM
Brief Description
THERMISTOR PTC 3.9K OHM 10% 0805
Datasheet Download
TFPT0805L3901KM.pdf
Availability of TFPT0805L3901KM
QUANTITY
TFPT0805L3901KM Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0805L3901KM
Internal Part NumberEIS-TFPT0805L3901KM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C3.9k
Resistance Tolerance±10%
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0805L3901KM
Related LinksTFPT080, TFPT0805L3901KM Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0805L3901KM Details Description
Related parts for TFPT0805L3901KM
DIODE ZENER 3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR ABS PRESS 16.7 PSI MAX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 12A IPAK datasheet.pdf
MEMORY SKT 230POS R/A SMD G/F datasheet.pdf
IC SER DES 24BIT ULP 42-BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf