t-Global Technology TG2030S-100-100-1.0-0
TG2030S-100-100-1.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030S-100-100-1.0-0
Brief Description
TG2030 SHEET 100X100X1MM
Datasheet Download
TG2030S-100-100-1.0-0.pdf
Availability of TG2030S-100-100-1.0-0
QUANTITY
TG2030S-100-100-1.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030S-100-100-1.0-0
Internal Part NumberEIS-TG2030S-100-100-1.0-0
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG2030S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.039" (1.00mm)
MaterialSilicone Gel
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030S-100-100-1.0-0
Related LinksTG2030S-10, TG2030S-100-100-1.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030S-100-100-1.0-0 Details Description
Related parts for TG2030S-100-100-1.0-0
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 8A TO220AC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 21POS SNGL GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.021A SOT-23 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
28V RED INCANDESCENT 1 8" TAB datasheet.pdf