t-Global Technology TG4040-50M-320-1.0
TG4040-50M-320-1.0 picture photo
Mfg. Part Number
TG4040-50M-320-1.0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TG4040 ROLL 50METERSX320X1MM
Datasheet Download
TG4040-50M-320-1.0.pdf
Availability of TG4040-50M-320-1.0
QUANTITY
TG4040-50M-320-1.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG4040-50M-320-1.0
Internal Part NumberEIS-TG4040-50M-320-1.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG4040 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG4040
UsageRoll, Cuttable
ShapeRectangle
Outline50m x 320.00mm
Thickness0.039" (1.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorBlue
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG4040-50M-320-1.0
Related LinksTG4040-50, TG4040-50M-320-1.0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG4040-50M-320-1.0 Details Description
Related parts for TG4040-50M-320-1.0
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 450MA 650 MOHM datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN +/-15V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
MOD WI-IMX287 256M FLASH 25/PK datasheet.pdf
FIXED IND 51UH 189MA 2.85 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 300MW SOT23 datasheet.pdf