t-Global Technology TG6050-28-28-1
TG6050-28-28-1 picture photo
Mfg. Part Number
TG6050-28-28-1
Brief Description
THERMAL PAD TG6050 28X28X1MM
Datasheet Download
TG6050-28-28-1.pdf
Availability of TG6050-28-28-1
QUANTITY
TG6050-28-28-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG6050-28-28-1
Internal Part NumberEIS-TG6050-28-28-1
ShapeSquare
Outline28.00mm x 28.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG6050-28-28-1
Related LinksTG6050-, TG6050-28-28-1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG6050-28-28-1 Details Description
Related parts for TG6050-28-28-1
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 16A DIRECTFET datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV RS422/RS485 32LGA datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DURA WRAP 3" BLACK 150' datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf