Vishay/Sprague TH3A225M010C4600
TH3A225M010C4600 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A225M010C4600
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 1206
Datasheet Download
TH3A225M010C4600.pdf
Availability of TH3A225M010C4600
QUANTITY
TH3A225M010C4600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A225M010C4600
Internal Part NumberEIS-TH3A225M010C4600
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A225M010C4600
Related LinksTH3A225M, TH3A225M010C4600 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A225M010C4600 Details Description
Related parts for TH3A225M010C4600
LED 2HI 3MM LOW CUR YELLOW datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 27000UH datasheet.pdf
CARDEDGE 48POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
RES SMD 1.2G OHM 20% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 250V datasheet.pdf
AUDIOPHILE TUBE OUTPUT TRANSFRMR datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
12F RIBBN TK JCKT LOOPBACK datasheet.pdf