Vishay/Sprague TH3B226K6R3E1500
TH3B226K6R3E1500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B226K6R3E1500
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 1411
Datasheet Download
TH3B226K6R3E1500.pdf
Availability of TH3B226K6R3E1500
QUANTITY
TH3B226K6R3E1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B226K6R3E1500
Internal Part NumberEIS-TH3B226K6R3E1500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B226K6R3E1500
Related LinksTH3B226K, TH3B226K6R3E1500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B226K6R3E1500 Details Description
Related parts for TH3B226K6R3E1500
IDC CABLE- AKC64B/AE64G/X datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 150W TO268 datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf