Vishay/Sprague TH3B475M035C3100
TH3B475M035C3100 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B475M035C3100
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B475M035C3100.pdf
Availability of TH3B475M035C3100
QUANTITY
TH3B475M035C3100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B475M035C3100
Internal Part NumberEIS-TH3B475M035C3100
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B475M035C3100
Related LinksTH3B475M, TH3B475M035C3100 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B475M035C3100 Details Description
Related parts for TH3B475M035C3100
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A 30GOLD datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
PUSH PLATE - ROW 5 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK FOR PWR MOD/IGBT/RELAY datasheet.pdf
28V RED INCANDESCENT 6" WIRE datasheet.pdf
FLOATING SHEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 28POS DUAL SMD datasheet.pdf