Vishay/Sprague TH3C686M010F1000
TH3C686M010F1000 picture photo
Mfg. Part Number
TH3C686M010F1000
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TH3C686M010F1000.pdf
Availability of TH3C686M010F1000
QUANTITY
TH3C686M010F1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3C686M010F1000
Internal Part NumberEIS-TH3C686M010F1000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3C686M010F1000
Related LinksTH3C686M, TH3C686M010F1000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3C686M010F1000 Details Description
Related parts for TH3C686M010F1000
BATTERY PACK NICAD 7.2V 600MAH datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
57.5 COMB datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 18A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf