Vishay/Sprague TH3D106K035D0700
TH3D106K035D0700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106K035D0700
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
TH3D106K035D0700.pdf
Availability of TH3D106K035D0700
QUANTITY
TH3D106K035D0700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106K035D0700
Internal Part NumberEIS-TH3D106K035D0700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
High Temp Tantalum Capacitors for the Down-hole Drilling Market
Featured ProductTH3 Molded Solid Tantalum Surface Mount Chip Capacitors
PCN Design/SpecificationAutomotive Products Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TH3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106K035D0700
Related LinksTH3D106K, TH3D106K035D0700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106K035D0700 Details Description
Related parts for TH3D106K035D0700
CONN SIM CARD HINGED TYPE R/A datasheet.pdf
GUIDE LIGHT 2.3MM 1POS BK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 25A DPAK datasheet.pdf
IC LATCH D-TYPE 9BIT BUS 24-SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 500OHM 25C datasheet.pdf
IC DAC 8BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 10NS 28TSOP datasheet.pdf
RES 115 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 900MA 770 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf