Vishay/Sprague TH3D106K035F0700
TH3D106K035F0700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106K035F0700
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
TH3D106K035F0700.pdf
Availability of TH3D106K035F0700
QUANTITY
TH3D106K035F0700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106K035F0700
Internal Part NumberEIS-TH3D106K035F0700
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106K035F0700
Related LinksTH3D106K, TH3D106K035F0700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106K035F0700 Details Description
Related parts for TH3D106K035F0700
CAP CER 220PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPT-ISOLATED MULTIFUNC 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 620K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP 1MM SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONV 6W SIP SNG OUT datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf