Vishay/Sprague TH3D336K025D0500
TH3D336K025D0500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D336K025D0500
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TH3D336K025D0500.pdf
Availability of TH3D336K025D0500
QUANTITY
TH3D336K025D0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D336K025D0500
Internal Part NumberEIS-TH3D336K025D0500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
High Temp Tantalum Capacitors for the Down-hole Drilling Market
Featured ProductTH3 Molded Solid Tantalum Surface Mount Chip Capacitors
PCN Design/SpecificationAutomotive Products Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TH3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D336K025D0500
Related LinksTH3D336K, TH3D336K025D0500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D336K025D0500 Details Description
Related parts for TH3D336K025D0500
RES 2.4K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
GDT 420V 25% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN COAX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMCJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf