Vishay/Dale CRCW0603620RFKEAHP
CRCW0603620RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603620RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 620 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603620RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603620RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603620RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603620RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603620RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603620RFKEAHP
Related LinksCRCW06036, CRCW0603620RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603620RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603620RFKEAHP
RES SMD 39.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 120TQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.2KB OTP 20SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
IC SMOKE DETECT PHOTO MEM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES 990K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf