Vishay/Sprague TH3D476M010E0600
TH3D476M010E0600 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D476M010E0600
Brief Description
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D476M010E0600.pdf
Availability of TH3D476M010E0600
QUANTITY
TH3D476M010E0600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D476M010E0600
Internal Part NumberEIS-TH3D476M010E0600
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D476M010E0600
Related LinksTH3D476M, TH3D476M010E0600 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D476M010E0600 Details Description
Related parts for TH3D476M010E0600
PHOTODIODE BLUE 42.4MM SQ PVC datasheet.pdf
VARISTOR 675V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 20SO datasheet.pdf
CONN HSNG 0.5MM HIGH SPEED 51POS datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR AFE5808A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 39K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf