Vishay/Sprague TH3E226K035D0500
TH3E226K035D0500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3E226K035D0500
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
TH3E226K035D0500.pdf
Availability of TH3E226K035D0500
QUANTITY
TH3E226K035D0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3E226K035D0500
Internal Part NumberEIS-TH3E226K035D0500
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3E226K035D0500
Related LinksTH3E226K, TH3E226K035D0500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3E226K035D0500 Details Description
Related parts for TH3E226K035D0500
RES SMD 330 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 256 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 38POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf