| Internal Part Number | EIS-THS4150CDGK | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 80 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Amplifier Type | Differential | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Output Type | Differential | |
| Slew Rate | 650 V/µs | |
| Gain Bandwidth Product | 340MHz | |
| -3db Bandwidth | 150MHz | |
| Current - Input Bias | 4.3µA | |
| Voltage - Input Offset | 1.1mV | |
| Current - Supply | 17.5mA | |
| Current - Output / Channel | 85mA | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4 V ~ 33 V, ±2 V ~ 16.5 V | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | THS4150CDGK | |
| Related Links | THS41, THS4150CDGK Datasheet, Texas Instruments Distributor | |
 | 744773133 | FIXED IND 33UH 860MA 540 MOHM | datasheet.pdf | |