Bourns Inc. TISP4220M3LMR-S
TISP4220M3LMR-S picture photo
Mfg. Part Number
TISP4220M3LMR-S
Brief Description
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR
Datasheet Download
TISP4220M3LMR-S.pdf
Availability of TISP4220M3LMR-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TISP4220M3LMR-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4220M3LMR-S
Internal Part NumberEIS-TISP4220M3LMR-S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover220V
Voltage - Off State160V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance65pF
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4220M3LMR-S
Related LinksTISP422, TISP4220M3LMR-S Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4220M3LMR-S Details Description
Related parts for TISP4220M3LMR-S
CBL RIBN 8COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESSED 10POS SEALED datasheet.pdf
RES 270 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD ISO HIGH SIDE SW datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf