FFF TJ05A10000J0G
TJ05A10000J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ05A10000J0G
Brief Description
750 TB PLUGGABLE PLUG
Datasheet Download
TJ05A10000J0G.pdf
Availability of TJ05A10000J0G
QUANTITY
TJ05A10000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ05A10000J0G
Internal Part NumberEIS-TJ05A10000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package140
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ05A10000J0G
Related LinksTJ05A1, TJ05A10000J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ05A10000J0G Details Description
Related parts for TJ05A10000J0G
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC RCVR/DRIVER SIGE DIFF 16QFN datasheet.pdf
MOSFET POWER OMNIFET II DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC RX FM RADIO 64-108MHZ 20UQFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8SIP datasheet.pdf