FFF TJ08118200J0G
TJ08118200J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ08118200J0G
Brief Description
350 TB PLUGGABLE PLUG WF
Datasheet Download
TJ08118200J0G.pdf
Availability of TJ08118200J0G
QUANTITY
TJ08118200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ08118200J0G
Internal Part NumberEIS-TJ08118200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package140
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions8
Positions Per Level8
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC10.5A
Voltage - IEC300V
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1.5mm²
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ08118200J0G
Related LinksTJ0811, TJ08118200J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ08118200J0G Details Description
Related parts for TJ08118200J0G
RES ARRAY 15 RES 47 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.5A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 350MA 1.15 OHM datasheet.pdf
IGBT MOD 6PAC 1200V 75A H SER datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 3PORT 420-SBGA datasheet.pdf
TERMINAL SCREW EXTEND PC MNT GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF 5V DIP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.4A 140 MOHM TH datasheet.pdf