FFF TJ13518200J0G
TJ13518200J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ13518200J0G
Brief Description
508 TB PLU PLU WF DOWN
Datasheet Download
TJ13518200J0G.pdf
Availability of TJ13518200J0G
QUANTITY
TJ13518200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ13518200J0G
Internal Part NumberEIS-TJ13518200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC20A
Voltage - IEC300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.34-2.5mm²
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ13518200J0G
Related LinksTJ1351, TJ13518200J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ13518200J0G Details Description
Related parts for TJ13518200J0G
DIODE MODULE 800V 600A MAGNAPAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 150MW 0503 datasheet.pdf
RES SMD 0.091 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC CLOCK PROGRAM BUFFER 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf