FFF TJ14515300J0G
TJ14515300J0G picture photo
Mfg. Part Number
TJ14515300J0G
Brief Description
508 TB PLU PLU DWON/SIDE
Datasheet Download
TJ14515300J0G.pdf
Availability of TJ14515300J0G
QUANTITY
TJ14515300J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TJ14515300J0G
Internal Part NumberEIS-TJ14515300J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,000
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC20A
Voltage - IEC300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.34-2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJ14515300J0G
Related LinksTJ1451, TJ14515300J0G Datasheet, FFF Distributor
TJ14515300J0G Details Description
Related parts for TJ14515300J0G
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
IC CLK GEN LV LVPECL/ECL 52-LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
BRAIDED FIBERGLASS 1/4" 250' datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
RES 1.53K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW 1206 datasheet.pdf