Amphenol Pcd TJT701009
TJT701009 picture photo
Mfg. Part Number
TJT701009
Manufacturer
Product Category
Terminal Junction Systems
Brief Description
MODULE MOUNTING TRACK, 9 POSITIO
Datasheet Download
TJT701009.pdf
Availability of TJT701009
QUANTITY
TJT701009 Order Process
Ship out your order
Specifications of TJT701009
Internal Part NumberEIS-TJT701009
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Junction Systems
SeriesTJT
TypeRail
Contact Size-
Module Capacity9
Size / Dimension4.901" L x 1.120" W x 1.070" H (124.49mm x 30.48mm x 27.18mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJT701009
Related LinksTJT7, TJT701009 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
TJT701009 Details Description
Related parts for TJT701009
CONN RECEPT 5POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC MCU ARM7 512KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf