Amphenol Pcd TJT701009
TJT701009 picture photo
Mfg. Part Number
TJT701009
Manufacturer
Product Category
Terminal Junction Systems
Brief Description
MODULE MOUNTING TRACK, 9 POSITIO
Datasheet Download
TJT701009.pdf
Availability of TJT701009
QUANTITY
TJT701009 Order Process
Ship out your order
Specifications of TJT701009
Internal Part NumberEIS-TJT701009
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Junction Systems
SeriesTJT
TypeRail
Contact Size-
Module Capacity9
Size / Dimension4.901" L x 1.120" W x 1.070" H (124.49mm x 30.48mm x 27.18mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TJT701009
Related LinksTJT7, TJT701009 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
TJT701009 Details Description
Related parts for TJT701009
AC/DC CONVERTER 24V 110W datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 1W 750K OHM 5% datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
PARTITION PLATE datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 5.96A 28 MOHM SMD datasheet.pdf