Toshiba Semiconductor & Storage TK20A25D,S5Q(M
TK20A25D,S5Q(M picture photo
Mfg. Part Number
TK20A25D,S5Q(M
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 250V 20A TO-220SIS
Datasheet Download
TK20A25D,S5Q(M.pdf
Availability of TK20A25D,S5Q(M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TK20A25D,S5Q(M Order Process
Ship out your order
Specifications of TK20A25D,S5Q(M
Internal Part NumberEIS-TK20A25D,S5Q(M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)250V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C20A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs100 mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs55nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2550pF @ 100V
Power - Max45W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220SIS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TK20A25D,S5Q(M
Related LinksTK20A25, TK20A25D,S5Q(M Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TK20A25D,S5Q(M Details Description
Related parts for TK20A25D,S5Q(M
Crystal 3.6864MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC OTP 512KBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 8pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC JITTER ATTENUATOR 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
BUMPER SQUARE GRAY datasheet.pdf
RS PLC GE 9030 DI/O 8PT -BUS datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.79A 70 MOHM TH datasheet.pdf