Vishay/Sprague TL3D226K025C0200
TL3D226K025C0200 picture photo
Mfg. Part Number
TL3D226K025C0200
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TL3D226K025C0200.pdf
Availability of TL3D226K025C0200
QUANTITY
TL3D226K025C0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL3D226K025C0200
Internal Part NumberEIS-TL3D226K025C0200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TL3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL3D226K025C0200
Related LinksTL3D226K, TL3D226K025C0200 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TL3D226K025C0200 Details Description
Related parts for TL3D226K025C0200
CONN HEADER RTANG 4POS .100 TIN datasheet.pdf
UNIV EVAL MOD FOR SOP PKG datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SOT883 datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 2.6A 13.2V 1812 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
BASE UNIT BRACKET 4961 SERIES datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 124MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf