Texas Instruments TL4050A10IDCKT
TL4050A10IDCKT picture photo
Mfg. Part Number
TL4050A10IDCKT
Brief Description
IC VREF SHUNT 10V SC70
Datasheet Download
TL4050A10IDCKT.pdf
Availability of TL4050A10IDCKT
QUANTITY
TL4050A10IDCKT Order Process
Ship out your order
Specifications of TL4050A10IDCKT
Internal Part NumberEIS-TL4050A10IDCKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)10V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output15mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz150µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode103µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSC-70-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL4050A10IDCKT
Related LinksTL4050A, TL4050A10IDCKT Datasheet, Texas Instruments Distributor
TL4050A10IDCKT Details Description
Related parts for TL4050A10IDCKT
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 50V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf