API Delevan 1331R-823J
1331R-823J picture photo
Mfg. Part Number
1331R-823J
Brief Description
FIXED IND 82UH 59MA 13 OHM SMD
Datasheet Download
1331R-823J.pdf
Availability of 1331R-823J
QUANTITY
1331R-823J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1331R-823J
Internal Part NumberEIS-1331R-823J
FamilyFixed Inductors
Series1331R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance82µH
Tolerance±5%
Current Rating59mA
Current - Saturation59mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13 Ohm Max
Q @ Freq45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1331R-823J
Related Links1331R, 1331R-823J Datasheet, API Delevan Distributor
1331R-823J Details Description
Related parts for 1331R-823J
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 12W 30V NI-780 datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG .110 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES SMD 2.1KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf