Apem Inc. TL49W000250
TL49W000250 picture photo
Mfg. Part Number
TL49W000250
Brief Description
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
TL49W000250.pdf
Availability of TL49W000250
QUANTITY
TL49W000250 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL49W000250
Internal Part NumberEIS-TL49W000250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length9.40mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Actuator MaterialBrass, Nickel Plated
Electrical Life30,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL49W000250
Related LinksTL49W, TL49W000250 Datasheet, Apem Inc. Distributor
TL49W000250 Details Description
Related parts for TL49W000250
SIDACTOR BI 65V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 60POS .050" SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM DC2W-NO datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS W/SKT BOX datasheet.pdf
HEADER STRAIGHT 2MM SMT GOLD PLA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 57MA 7.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf