Apem Inc. TL49WW05000
TL49WW05000 picture photo
Mfg. Part Number
TL49WW05000
Brief Description
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
TL49WW05000.pdf
Availability of TL49WW05000
QUANTITY
TL49WW05000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TL49WW05000
Internal Part NumberEIS-TL49WW05000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length5.30mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle, Vertical
Actuator MaterialBrass, Nickel Plated
Electrical Life30,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TL49WW05000
Related LinksTL49W, TL49WW05000 Datasheet, Apem Inc. Distributor
TL49WW05000 Details Description
Related parts for TL49WW05000
IC I/O EXPANDER I2C 8B 20VQFN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS232 16-SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 720W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
VARISTOR 15.9V 30A 1206 datasheet.pdf
SURFACE BELT 2X60" A CRS datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf