Taiyo Yuden TLF14CB3930R3
TLF14CB3930R3 picture photo
Mfg. Part Number
TLF14CB3930R3
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 39000UH
Datasheet Download
TLF14CB3930R3.pdf
Availability of TLF14CB3930R3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF14CB3930R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF14CB3930R3
Internal Part NumberEIS-TLF14CB3930R3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance39mH
Current300mA
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.867" L x 0.669" W (22.00mm x 17.00mm)
Height (Max)0.906" (23.00mm)