Taiyo Yuden TLF14CBH3021R0
TLF14CBH3021R0 picture photo
Mfg. Part Number
TLF14CBH3021R0
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 3000UH
Datasheet Download
TLF14CBH3021R0.pdf
Availability of TLF14CBH3021R0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF14CBH3021R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF14CBH3021R0
Internal Part NumberEIS-TLF14CBH3021R0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance3mH
Current1A
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" L x 0.867" W (23.00mm x 22.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF14CBH3021R0
Related LinksTLF14CB, TLF14CBH3021R0 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF14CBH3021R0 Details Description
Related parts for TLF14CBH3021R0
CONN CHAMP RECPT RTANG 50POS PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 32.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS 0.5MM SMT datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 800MA 660 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
SIZE 20, CLASS D, TERMINAL JUNCT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 22 RES 220 OHM 24DRT datasheet.pdf