AVX Corporation TLJT107M010R0900
TLJT107M010R0900 picture photo
Mfg. Part Number
TLJT107M010R0900
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 20% 1210
Datasheet Download
TLJT107M010R0900.pdf
Availability of TLJT107M010R0900
QUANTITY
TLJT107M010R0900 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLJT107M010R0900
Internal Part NumberEIS-TLJT107M010R0900
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLJT107M010R0900
Related LinksTLJT107M, TLJT107M010R0900 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TLJT107M010R0900 Details Description
Related parts for TLJT107M010R0900
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG .100 13POS TIN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A DDPAK datasheet.pdf
HEAVYCON CONN ASSEMBLY FRAME datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 300MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 25MM datasheet.pdf
FIBER CLIP BLUE 8/4/4 2MM datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC SRAM 8K 70NS 28SOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf