Texas Instruments TLV2773CDR
TLV2773CDR picture photo
Mfg. Part Number
TLV2773CDR
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 14SOIC
Datasheet Download
TLV2773CDR.pdf
Availability of TLV2773CDR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLV2773CDR Order Process
Ship out your order
Specifications of TLV2773CDR
Internal Part NumberEIS-TLV2773CDR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits2
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate10.5 V/µs
Gain Bandwidth Product5.1MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias2pA
Voltage - Input Offset700µV
Current - Supply1mA
Current - Output / Channel50mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.5 V ~ 5.5 V, ±1.25 V ~ 2.75 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLV2773CDR
Related LinksTLV27, TLV2773CDR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TLV2773CDR Details Description
Related parts for TLV2773CDR
BATTERY NICAD 1000MAH AA S TYPE datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 8:1 500MHZ 16-QSOP datasheet.pdf
04 MTE RCPT HSG SR LATCH .100 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf
3300UF 450V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf