Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ4V3A-GS18
TLZ4V3A-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ4V3A-GS18
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ4V3A-GS18.pdf
Availability of TLZ4V3A-GS18
QUANTITY
TLZ4V3A-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ4V3A-GS18
Internal Part NumberEIS-TLZ4V3A-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Supplier Device PackageSOD-80 MiniMELF
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ4V3A-GS18
Related LinksTLZ4V3, TLZ4V3A-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ4V3A-GS18 Details Description
Related parts for TLZ4V3A-GS18
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 16-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 70NS 48BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf