Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ9V1C-GS18
TLZ9V1C-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ9V1C-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ9V1C-GS18.pdf
Availability of TLZ9V1C-GS18
QUANTITY
TLZ9V1C-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ9V1C-GS18
Internal Part NumberEIS-TLZ9V1C-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr40nA @ 8.39V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ9V1C-GS18
Related LinksTLZ9V1, TLZ9V1C-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ9V1C-GS18 Details Description
Related parts for TLZ9V1C-GS18
IC DAC V-OUT 12BIT 3.3V LP 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2A 85 MOHM TH datasheet.pdf