Vishay/Sprague TM3D107M016CBA
TM3D107M016CBA picture photo
Mfg. Part Number
TM3D107M016CBA
Brief Description
TM3107M016DCBA
Datasheet Download
TM3D107M016CBA.pdf
Availability of TM3D107M016CBA
QUANTITY
TM3D107M016CBA Order Process
Ship out your order
Specifications of TM3D107M016CBA
Internal Part NumberEIS-TM3D107M016CBA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM3D107M016CBA
Related LinksTM3D107, TM3D107M016CBA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TM3D107M016CBA Details Description
Related parts for TM3D107M016CBA
OSC XO 28.322MHZ HCMOS TTL PC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 100' datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3K OHM 1206 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
LJT 55C 55#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 13.52127MHZ 10PF SMD datasheet.pdf