Taiyo Yuden TMK021CG0R5BK-W
TMK021CG0R5BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG0R5BK-W
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.5PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG0R5BK-W.pdf
Availability of TMK021CG0R5BK-W
QUANTITY
TMK021CG0R5BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG0R5BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG0R5BK-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG0R5BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG0R5BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG0R5BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG0R5BK-W
SCR MED POWER 400V 16A TO-48 datasheet.pdf
SCREEN RED ROUND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1M OHM 1% 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CABLE PIN datasheet.pdf