Taiyo Yuden TMK021CG2R6BK-W
TMK021CG2R6BK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG2R6BK-W
Brief Description
CAP CER 2.6PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG2R6BK-W.pdf
Availability of TMK021CG2R6BK-W
QUANTITY
TMK021CG2R6BK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG2R6BK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG2R6BK-W
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG2R6BK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG2R6BK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG2R6BK-W Details Description
Related parts for TMK021CG2R6BK-W
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
RACK PLINTH datasheet.pdf
HANDLE 4HP VME ALUMINUM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf