Taiyo Yuden TMK021CG7R8CK-W
TMK021CG7R8CK-W picture photo
Mfg. Part Number
TMK021CG7R8CK-W
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 7.8PF 25V NP0 008004
Datasheet Download
TMK021CG7R8CK-W.pdf
Availability of TMK021CG7R8CK-W
QUANTITY
TMK021CG7R8CK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK021CG7R8CK-W
Internal Part NumberEIS-TMK021CG7R8CK-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK021CG7R8CK-W
Related LinksTMK021C, TMK021CG7R8CK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK021CG7R8CK-W Details Description
Related parts for TMK021CG7R8CK-W
PCI KIT W/CYCLONE II EP2C35N datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 350MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26.9VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 5.00MM IDC datasheet.pdf