Taiyo Yuden TMK063CG1R8CT-F
TMK063CG1R8CT-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG1R8CT-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG1R8CT-F.pdf
Availability of TMK063CG1R8CT-F
QUANTITY
TMK063CG1R8CT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG1R8CT-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG1R8CT-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG1R8CT-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG1R8CT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG1R8CT-F Details Description
Related parts for TMK063CG1R8CT-F
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 3:5 2.7V 32LFCSP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH DARL 8-SMD BJ datasheet.pdf
CRIMP TOOL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IP CORE 10GB ETH MAC ECP2M CONF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY 4PDT 120VAC datasheet.pdf