Taiyo Yuden TMK063CG2R7CP-F
TMK063CG2R7CP-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK063CG2R7CP-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
TMK063CG2R7CP-F.pdf
Availability of TMK063CG2R7CP-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TMK063CG2R7CP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK063CG2R7CP-F
Internal Part NumberEIS-TMK063CG2R7CP-F
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK063CG2R7CP-F
Related LinksTMK063C, TMK063CG2R7CP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK063CG2R7CP-F Details Description
Related parts for TMK063CG2R7CP-F
IDC CABLE - MKS16K/MC16G/MCG16K datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 250MW SOD882 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 1CH 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf